XVII niedziela zwykła - 25.07.2021

1. Dzisiaj, we wspomnienie św. Krzysztofa,. po Mszy św. o godz. 11.15 święcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
  2. W poniedziałek we wspomnienie śś. Joachima i Anny szczególnie modlimy się za rodziców, dziadków najstarszych parafian, starców i emerytów
  3. „Bóg zapłać za ofiary zebrane dziś do puszek na pomoc pokrzywdzonym w wyniku nawałnic.
  4. „W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa, zachęcamy do podejmowania akcji szczepień. Pomimo, że nie są one co do zasady obowiązkiem moralnym, jednak należy na nie spojrzeć w świetle piątego przykazania Bożego i w duchu odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Przykład w tej kwestii dał nam również papież Franciszek”.
  5. Szensztackie Siostry Maryi serdecznie zapraszają na pielgrzymkę autokarową szlakiem Sanktuariów Maryjnych Diecezji Pelplińskiej w najbliższą sobotę - 31 lipca 2021 r.
  6. U ministrantów można nabyć nowy nr „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii "W Rodzinie" i "Pielgrzyma".