Zesłanie Ducha Świętego - 28.05.2023

  1. W poniedziałek przypada święto: NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  2. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie dziewczynek pragnących sypać kwiatki w czasie procesji, w uroczystość Bożego Ciała.
  3. Nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie po wieczornej Mszy św.
  4. "Bóg zapłać" za ofiary dzisiejszej kolekty inwestycyjnej .
  5. Od jutra zaczynamy prace przy kładzeniu granitowej posadzki w prezbiterium.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 16.30. W piątek i sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.
  7. W sobotę odwiedzimy chorych, od godz. 9.30.
  8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  9. U ministrantów można nabyć nowy nr "Gościa Niedzielnego", a w zakrystii "Pielgrzyma" i "W Rodzinie".
  10. W każdą sobotę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. Kończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

Joomla templates by a4joomla