W naszej parafii istnieją różne formy duszpasterstwa odnoszące się do poszczególnych grup parafialnych.

SŁUŻBA PORZĄDKOWA

Wymieniając wspólnoty parafialne nie możemy zapomnieć o osobach, które pełną w naszej parafii role niezwykłe. Z pewnością zalicza się do nich Pani Janina Korda, która od 1990 roku zajmuje się sprzątaniem kościoła. Od 2015 roku parafia doczekała się również osoby zajmującej się porządkiem wokół kościoła.

KOŚCIELNY

Funkcję kościelnego, którego parafia oficjalnie nie posiada, pełni Pan organista i ministranci.

ORGANISTA

Pierwszym organistą naszej parafii był pan Władysław Brzoskowski. Swoją funkcję pełnił w czynie społecznym od pasterki 1982 roku do 1998 roku, kiedy to zachorował na raka krtani. Od tego czasu kościelnym organistą jest pan Krzysztof Bednarek.

SŁUŻBA LITURGICZNA OŁTARZA

W naszej parafii w skład Służby Liturgicznej Ołtarza wchodzi wiele wspólnot.

Służbę tę pełnią Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Lektorzy i Ministranci.

W marcu 2015 roku służbę rozpoczęła grupa 6-8 letnich chłopców, którzy pod okiem swoich starszych kolegów uczą się posługiwania przy ołtarzu.

ŻYWY RÓŻANIEC

Matki Różańcowe działające przy parafii od 1985 roku liczą pięć Róż Różańcowych. Każdej róży przewodniczy zelatorka, która skupia 20 matek różańcowych. Od 2013 roku parafia szczyci się zawiązaniem męskiej Róży Różańcowej.

DOMOWY KOŚCIÓŁ

Od kwietnia 1998 roku na terenie parafii działają Kręgi Kościoła Domowego, których moderatorem jest ks. proboszcz Piotr Kardas.

Wspólnota Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.

RADA PARAFIALNA

Rada parafialna to wspólnota wiernych, którzy czynnie angażują się w życie swojej parafii. Powoływana jest po to, aby pomagać i wspierać proboszcza w realizowaniu inwestycji oraz rozwiązywaniu bieżących problemów.

Nasza Rada Parafialna ma swój początek w Radzie Budowlanej powołanej po przejęciu budowy kościoła przez ks. Stefana Rycherta w 1983 roku. Po dwóch latach została ona rozwiązana, a na jej miejsce 25 kwietnia 1985 roku ówczesny proboszcz powołał Parafialną Radę Duszpasterską, w skład której wchodziło wówczas 18 członków. W 2003 roku Radę tę podzielono na Radę Duszpasterską i Radę Ekonomiczną.

W roku 2013 została powołana nowa Rada Duszpasterska i Rada Ekonomiczna, których członkowie pełnią swoją posługę do dnia dzisiejszego.

SCHOLA DZIECIĘCA "NIEBIAŃSKIE DZIECI"

Schola działająca przy naszej parafii rozpoczęła swoją służbę jesienią 2009 roku.

Swoim śpiewem i grą na coraz to liczniejszych instrumentach uświetniamy niedzielną Mszę Świętą dziecięcą odprawianą o godzinie 11:15.

Próby odbywają się w każdą sobotę od 10:00 do 11:00 w salce katechetycznej kościoła. Zapraszamy.

SPOTKANIA DZIECI Z PISMEM ŚWIĘTYM

Spotkania z Pismem Świętym prowadzi od stycznia 2016 roku Pani Ewa Srock.

Zaproszone są wszystkie dzieci pragnące poznać Pismo Święte - list, który sam Pan Bóg do nas wysłał.

Spotykamy się w każdą sobotę od 9:00 do 10:00 w salce katechetycznej kościoła. Zapraszamy.

CHÓR PARAFIALNY

Chór Parafii pw. Przemienienia Pańskiego i NMP Królowej Polski powstał w 2014 roku.

Skupia dorosłych i młodzieź kochających śpiewać.

Bliższe informacje pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WSPÓLNOTA EWANGELIZACYJNA "PUSTYNIA MIAST"

W grudniu 2015 roku, po przyjeździe do naszej parafii Salezjańskiej Wspólnoty Ewangelizacyjnej "Pustynia Miast", zrodziła się wspólnota młodzieżowa.

Spotkania odbywają się w każdy piątek. Rozpoczynają się wieczorną Mszą Świetą (o godz. 18:00). Zapraszamy.